Aktualnie szukasz porządnych sterowników? Czym charakteryzuje się ten model? Dlaczego sterownik Allen-Bradley CompactLogix 5480 cieszy się coraz większym zainteresowanie ze strony klientów?
Allen-Bradley to uznana marka na rynku. Warto zaznaczyć, że ten podmiot posiada nie tylko doświadczenie, ale także bardzo przychylne recenzje. Nie tak dawno Allen-Bradley zdecydował się na wypuszczenie na rynek kolejnego sterownika. Chodzi o model CompactLogix 5480. Co ważne, łączy on w sobie funkcje sterowania Logix wraz z funkcjami obliczeniowymi systemu Windows. I to w ramach wyłącznie jednej platformy. Wielu potencjalnie zainteresowanych klientów pewnie ucieszy to, że na etapie tworzenia i uruchamiania aplikacji pozwala to zredukować koszty. Tak samo, jak ograniczyć liczbę urządzeń, która jest w ogóle obligatoryjna do stworzenia konkretnej aplikacji. Sterowniki z tej rodziny pracują pod kontrolą systemu Windows 10 IoT Enterprise. Jednocześnie działają z silnikiem sterowania Logix. Model CompactLogix 5480 bazuje na tym samym mechanizmie sterowania, który jest wykorzystany m.in. w modelach ControlLogix 5580 i CompactLogix 5380. Chcesz poznać więcej faktów? W takim razie dokładnie zapoznaj się z tym, co zostało przygotowane w artykule ze strony https://racontrols.pl/bazawiedzy/systemy-sterowania-przyblizamy-mozliwosci-sterownika-allen-bradley-compactlogix-5480-2/.
Sterownik Allen-Bradley CompactLogix 5480 jest programowany z poziomu urządzenia Studio 5000 Logix Designer (pod kątem minimalnej wersji 32). Ten model bardzo dobrze nadaje się do średnich i dużych aplikacji, które wymagają wysokiej wydajności i zarazem do szybkiego obrabiania dużej ilości danych (w ramach Edge Computing). Opisywany dzisiaj sterownik pozwala na obsługę szybkich wejść i wyjść. Nie ma żadnego problemu, aby odbywało się sterowanie ruchem oraz przyłączenie do sieci o topologii pierścienia (liniowej) lub nawet gwiazdy. Na „pokładzie” znajdują się trzy wbudowane porty Gigabitowego Ethernetu Ethernet/IP. Co jeszcze jest tutaj kluczowe? Sterownik z tej rodziny posiada zintegrowany DisplayPort. Na skutek tego można go łatwo i bezproblemowo podłączyć do monitora przemysłowego (cechującego się wysoką rozdzielczością). Tymczasem dwa porty USB 3.0 gwarantują szybką komunikację z urządzeniami peryferyjnymi systemu operacyjnego.
Dodatkowo dzięki nim użytkownik ma więcej możliwości, jeśli chodzi o przechowywanie danych np. na różnych nośnikach zewnętrznych.
Ten sterownik nie tylko steruje urządzeniami automatyki. Dodatkowo gromadzi dane maszynowe, a operatorzy mogą je podglądać. To bardzo istotne. Na skutek tego można podejmować odpowiednie decyzje dotyczące produkcji, czy w porę reagować na ewentualne problemy na tej płaszczyźnie itp. Co równie istotne, dane są gromadzone w czasie rzeczywistym na poziomie maszyny. Poza tym ma miejsce integracja z aplikacjami Windows. W związku z tym nie ma potrzeby użycia dodatkowego komputera do obsługi sterownika. Przez to można zaś zaoszczędzić miejsce i zasoby. Poza tym sterowniki z tej serii cechują się bardzo wysokim poziomem w aspekcie cyberbezpieczeństwa. Tego typu urządzenia (a także wiele innych) od Rockwell Automation są oferowane przez katowicki podmiot RAControls.